WhatsAppWhatsApp İletişim
ANASAYFA » TEDAVILER » ICON

Icon

Kusursuz Cildin Anahtarı

Icon NEDİR?

Icon  Estetik Platform Teknolojisinde çığır açan bir sistemdir. Birçok özelliğin tek cihazda toplanmasıyla tüm cilt tiplerinde cilt gençleştirmeden kırışıklık tedavisine, cerrahi, yanık ve akne izlerinden çatlak tedavisine, lekeden damar tedavisine kadar kapsamlı bir kullanım alanı sunar.

Icon Fraksiyonel Lazer Sistemi cildin hem alt hem de üst tabakasında kontrollü ısı hasarı yaratır. Soyucu olmayan özelliği sayesinde cilt yüzeyinde hiçbir travma yaratmadan cildin alt katmanlarına enerji göndererek kontrollü bir mikro-hasar yaratır. Cilt yüzeyinde leke, cilt tonu düzensizlikleri tedavi edilirken, cildin alt tabakasında da kolajen üretimi tetiklenerek cilt gençleştirme ve yenileme sağlanır.

Aynı zamanda cildin kendini yenileme sistemi de tetiklendiğinden daha pürüzsüz, daha ışılıtılı ve daha sağlıklı bir cilt elde edilir.

Soyucu özelliği olmadığından yan etki riski düşük, tedavi edici etkisi yüksek olan bu lazer sistemi tüm kullanım alanlarında FDA onayına sahiptir, cilt çatlaklarında ise FDA onayına sahip tek cihazdır.
.Sistemde bulunan MaxG IPL başlığı ise cilt yaşlanma belirtilerine etki etmenin yanı sıra yüzdeki her tür leke ve damarsal lezyonların tedavisinde mükemmel bir tamamlayıcıdır. 
 

Icon KULLANIM ALANLARI

.Cilt Yenileme
.Cilt Gençleştirme
.Kırışıklık ve İnci Çizgiler
.Leke Tedavisi (Güneş, Yaşlılık ve Hamilelik Lekeleri, Melazma)
.Akne İzleri
.Cerrahi ve Yara İzleri
.Yanık İzleri
.Cilt Çatlakları
.Damarsal Lezyonlar
. Portwine
. Rosacea
. Cilt Tonu Düzensizlikleri
 

NEDEN Icon?

Dünyanın Fraksiyonel Lazer teknolojisindeki öncüleri tarafından geliştirilen Icon soyucu olmayan özelliği ile iyileşme süresini minimuma düşüren, farklı cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan üstün bir teknolojiye sahiptir. Sistemde bulunan patentli yenilikler hem etkin hem de güvenli tedavi olanağı sunar;

. Yüksek güç seviyesine çıkabilme özelliği ile daha az tedavi seansı ile optimum sonuç sağlar.
. 5 derece ısıyı tüm uygulama boyunca sabit tutarak hasta konforunu arttırır.
. Enerji kaybını azaltarak tedavi sonuçlarını mükemmelleştirir.
. Tedaviden önce cildin melanin yoğunluğunu ölçerek güvenli tedavi imkanı sunar.
. Kullandığı özel lensler sayesinde tüm yüzün tedavisi için gereken süreyi 15 dakikaya indirmektedir.
. Cerrahi izler ve yanık izleri gibi zor sonuç alınan vakalarda uygulama derinliğini arttıran özel lensleri sayesinde az seansta sonuç alınmasını sağlar.

Icon UYGULAMA SONRASINDA YAN ETKİ OLUŞUR MU?

Icon FDA onayına sahip son derece güvenli bir sitemdir. Uygulamadan sonra tedavi alanında hafif kızarıklık, ödem ve sıcaklık hissi oluşabilir. Bu etkiler geçicidir, hasta hemen sosyal yaşamına geri dönebilir.

Icon AĞRILI BİR UYGULAMA MIDIR?

Tedaviden 30 dakika önce uygulanan  lokal anestezik krem ile hasta uygulamaya hazırlanır.
Isıyı  5 °C’de sabit tutan kontak soğutma sayesinde hasta ağrı, acı hissetmez.
Icon KAÇ SEANS UYGULANIR?

Cilt problemine ve cildin ihtiyacına göre 3 hafta ara ile 3-4 seans önerilir.

 

Icon UYGULAMA SONRASI HERHANGİ BİR BAKIM GEREKİR Mİ?


Uygulamadan sonra soğuk kompres uygulanabilir, SPF 45 veya üzeri güneş koruyucu kullanılması önerilir. Otobronzan krem bir süre kullanılmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Ayrıca özel bir bakım gerekmez.
 

Icon UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?


Uygulama hastanın ihtiyacına göre değişmekle birlikte 15-30 dakika sürmektedir.